#

यस्तो अनौठो गाउँ, जहाँ चमेरोको पूजा गरिन्छ !


काठमाडौं – संसारमा विभिन्न अनौठा चालचलन र परम्परा छन् । संसारका बिभिन्न स्थानमा आफ्नो परम्परा अनुसार फरक फरक पशुपंक्षी र जीवहरुको पुूजा गर्ने गरिन्छ । हामिले तिहारको समयमा गाईलाई लक्ष्मी माता र कागलाई पनि पुजा गरेको देखेका छौं । तर भारतको यस्तो ठाँउ छ, जहाँ चमेरोको पूजा गर्ने गरिन्छ ।

भारतको बिहारमा गाई, काग जस्तै कमेरोको पूजा गरिन्छ । भारतको बिहारमा रहेको सरसई ९रामपूर रत्नाकर० मा रहेका मानिसहरुले महामारीबाट चमेरोले बचाउने भन्दै पूजा गर्ने गर्छन् । उनीहरुले जहाँ चमेरो बस्छ त्यहाँ धनको कमी नहुने विश्वास गर्छन् । त्यहाँका मानिसले राति कोहि आएपनि चमेरोले कराएर संकेत दिने बताउछन् ।

सवालनेपालमा प्रकाशित सामग्रीबारे कुनै गुनासो, सूचना तथा सुझाव भए हामीलाई [email protected] मा पठाउनु होला।

फेसबुकमा तपाईको प्रतिक्रिया

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित शीर्षकहरु