मुख्य खबर

दमकका घर घरमै कृत्रिम जलाशय बनाएर अस्ताउदो सूर्यको पूजा


  काठमाडाैं   सवाल नेपाल   २०७७ मंसिर ५, २१:३५

दमक/ छठ पर्वको मुख्य दिन आज साझ अस्ताउदो सूर्यलाई पूजा आराधना गरी अर्घ दिइएको छ । यस बर्ष कोरोना महामारीका कारण जलाशयहरुमा भक्तजनहरुको भिडभाड गर्न रोक लगाइएकाले दमकमा भक्तजनहरुले घर घरमै जलकुण्ड बनाएर छठ पूजा गरेका छन ।
दमकका युवा व्यवसायी तथा पञ्चमुखी सेरामिक्सका प्रोप्राइटर सुवास साहले बर्षौदेखि आफनो घर परिवारका सदस्यहरुले खोला किनारमा घाट बनाएर गर्दै आएको छठ पूजा यस बर्ष आफनो व्यवसायिक गोदाम परिसरमा सञ्चालन गरेको बताए । सामाजिक सञ्जालहरुमा घर घरमै छठ पूजा गरिएका तस्विरहरु सार्वजनिक भइरहेका छन ।

स्थानीय सरकारले समेत घर घरमै छठ पर्व मनाउन आग्रह गरिसकेको छ । गौरीगञ्जमा भने सर्वसाधारणले स्थानीय गौरीया खोलामा भेला भएर सामुहिक रुपमै छठ पूजा गरेका छन । भोली बिहान उदाउदो सूर्यको पूजा गरेर ब्रतालुहरुले यस बर्षको छठ समापन गर्नेछन ।
कार्तिक शुक्ल चतुर्थीदेखि सप्तमीसम्म मनाइने सूर्यदेवको आराधना, उपासना र पूजाको यो पर्व बुधबारदेखि सुरु भएको हो ।

फेसबुकमा तपाईको प्रतिक्रिया

सवालनेपालमा प्रकाशित सामग्रीबारे कुनै गुनासो, सूचना तथा सुझाव भए हामीलाई [email protected] मा पठाउनु होला।

फेसबुकमा तपाईको प्रतिक्रिया

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित शीर्षकहरु