काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले निर्वाचन आचारसंहिता उल्लंघन गर्ने ३५ जना उम्मेदवारलाई कारबाही गर्ने तयारी थालेको छ । आगामी मंसिर ४ गते हुने प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा निर्वाचनका लागि उम्मेदवारी दिएका ३५ जना उम्मेदवारहरूले निर्वाचन आचारसंहिता उल्लंघन गरेको पाइएकाले कारबाहीको प्रक्रिया अघि बढ्ने पक्का भएको जनाएको हो ।

प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा निर्वाचनका लागि जारी आचारसंहिताविपरीतका गतिविधि गरेको भन्दै आयोगले सरकारका प्रमुखदेखि वडाअध्यक्षसम्मलाई स्पष्टीकरण सोधेको हो । आचारसंहिता मिचेको उजुरीका आधारमा स्पष्टीकरण सोधिएको आयोगले जानकारी दिएको छ ।

गत असोज २७ गतेबाट आचारसंहिता उल्लंघनका घटनामा स्पष्टीकरण सोध्न सुरु गरेको आयोगले बुधबारसम्म ३५ जनालाई पत्र काटिसकेको छ । आयोग स्रोतले प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालयदेखि काठमाडौं महानगरपालिकाका ‘भाइरल’ वडाध्यक्ष मुकुन्द रिजालसम्मलाई स्पष्टीकरण सोधिएको जनाएको छ ।

पूर्वप्रधानमन्त्री प्रचण्डबाट सुरु भएको स्पष्टीकरण प्रधानमन्त्रीको कार्यालय, सहरी विकासमन्त्री मेटमणि चौधरी, नेकपा एकीकृत समाजवादीका नेता कृष्णकुमार श्रेष्ठ ’किसान’, जनमत पार्टीका अध्यक्ष सीके राउतसम्म पुगेको छ ।

काठमाडौं क्षेत्र नम्बर १ का राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीबाट प्रतिनिधिसभा सदस्य उम्मेदवार पुकार बम, काठमाडौं–६ मा त्यही पार्टीका उम्मेदवार शिशिर खनाल, काठमाडौं महानगरपालिका–१६ का वडाध्यक्ष मुकुन्द रिजालसहित ३५ जनालाई स्पष्टीकरण सोधेको आयोग स्रोतले जनाएको छ ।

स्रोतका अनुसार आयोगले एक अनलाइनमा प्रकाशित समाचारका आधारमा प्रधानमन्त्रीको कार्यालयलाई स्पष्टीकरण सोधेको हो । बुधबार निर्वाचन आयुक्त रामप्रसाद भण्डारीले धेरै ठाउँमा आचारसंहिता उल्लंघनका उजुरी परेको तर ३५ जना उमेदवारहरूले आचारसंहिता बढी नै उल्लंघन गरेको पाइएको भन्दै कारबाहीको तयारी गरेको बताए । आयुक्त भण्डारीले आचारसंहिता धेरै उल्लंघन हुने समय कात्तिक १८ देखि मंसिर २ भएकाले आफूले बनाएका नीति नियमको पूर्ण पालना र कार्यान्वयन गर्न उम्मेदवारीहरूलाई आग्रह गरे ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय