काठमाडौं।प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीका प्रेस सल्लाहकार सूर्य थापाले पूर्वप्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको आलोचना गर्दै भैँसी पूजा गर्नुभन्दा पशुपतिनाथको पूजा गर्नु राम्रो भएको बताएका छन्।सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा प्रधानमन्त्री ओली पशुपतिनाथ पुगेको र तत्कालीन प्रधानमन्त्री तथा नेकपाका अध्यक्ष दाहालले भैँसी पूजा गर्दै गरेको तस्बिर राखेर उनले यस्तो लेखेका हुन्।सामाजिक सञ्जालमार्फत उनले भनेका छन्, “प्रधानमन्त्री एवम् पशुपति विकास कोषका संरक्षक केपी शर्मा ओलीले माघ १२ गते बिहान साढे ८ बजे श्री पशुपतिनाथ मन्दिरको भ्रमण, निर्माणकार्यको निरीक्षण एवम् विशेष पूजा र दीप प्रज्ववलन गर्नुभयो।सुनको जलारी निर्माणको मन्दिरको योजनामा जम्मा रहेको ६५ करोड बजेटमा सरकारका तर्फबाट ३० करोड उपलब्ध गराउने प्रतिबद्धताको घोषणा गर्नुभयो । पहिले पित्तल र तामाको जलारी रहेकोमा अब १४१ किलो सुनको जलारी निर्माणको सुनिश्चितता भएको छ।दैनिक हजारौँ जनता श्रद्धाका साथ पूजाआजामा जाने पशुपतिनाथ मन्दिरमा उहाँको यस कार्यको सर्वत्र प्रशंसा भएको छ।दोस्रो तस्बिर–पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले आफ्नो शक्ति बृद्धिका खातिर सायद सुनसरीमा भैँसी पूजा गर्नुभएको थियो।भैँसी पूजा गर्नुलाई पशुपतिनाथ मन्दिरमा पुगेर विश्व शान्ति र मानव कल्याणको लागि पूजा गर्नुजस्तो स्वाभाविक मानिँदैन।बुझ्ने आआफ्नै स्तर हुन्छ । फरक चाहिँ यत्ति हो।”

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर