काठमाण्डाै – सरकारले बाढी/पहिरो प्रभावित क्षेत्रमा पालिकाको समन्वयमा राहतका काम सुरु भएको जनाएको छ । लगातारको वर्षापछि बढी प्रभावित नवलपरासी, रुपन्देही, बाँके, दाङ, कैलाली, महोत्तरी, कञ्चनपुरलगायतका जिल्लामा विवरण सङ्कलन र राहतको व्यवस्थापन थालिएको हो ।

गृह सचिव टेकनारायण पाण्डेले उद्धारसहित राहतका काम सुरु भएको बताउनुभएको छ । अप्ठ्यारोमा परेकालाई सुरक्षित ठाउँमा ल्याउने र अस्थायी बसोबासको काममा पनि पालिकाको समन्वयमा भइरहेको उहाँले जानकारी दिनुभयो ।

नवलपुरमा पहिरोमा तीन जना र ललितपुरमा शुभाने खोलाले बगाउँदा एक बालिका बेपत्ता छन् । नवलपुरको हुप्सेकोट गाउँपालिकामा पहिरोमा बेपत्ता तीन जनाको आज बिहानैदेखि खोजी थालिएको छ । बेपत्ता भएका तीन जनाको हिजोदेखि नै सुरक्षाकर्मीको टोलीले खोजी थालेको थियो । आज दिउँसो थप टोली खटाउने तयारी रहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय नवलपुरले जनाएको छ।

हुप्सेकोट गाउँपालिका–४ का हर्कबहादुर पुलामीकी श्रीमती धनमाया पुलामी, नातिनीहरू भूमिसार पुलामी र देउमाया पुलामीको अवस्था अहिलेसम्म थाहा हुन सकेको छैन । बाढी, पहिरो र डुबानबाट देशका धेरै ठाउँको जनजीवन प्रभावित भएको छ ।

राजमार्ग तथा सडक र पुलमा क्षति पुगेको छ । यसअघि हिजो बेलुका गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँडले तत्काल उद्धार, राहत र अस्थायी बसोबासको व्यवस्था गर्न निर्देशन समेत दिनुभएको थियो ।

बढी पानी परेका ठाउँ र प्रभावितमा सहजता ल्याउन समन्वय गर्न तथा कतिपय ठाउँमा पुल बगाएको, राजमार्ग तथा सडक बन्द भएको अवस्थामा डाइभर्सन, बेलिब्रिज निर्माणसहित आवश्यक काममा तदारुकता देखाउन पनि उहाँले सम्बन्धित निकायलाई निर्देशन दिएको हो।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय