किसानको मुद्दा सम्बोधन गराउन भन्दै आन्दोलन गर्दै आएको जनमत पार्टीले बिहीबारदेखि पुनः राजमार्ग केन्द्रित आन्दोलन शुरू गरेको छ ।

मधेश प्रदेशका सबै जिल्लामा राजमार्ग अवरुद्ध गरी जनमतका नेता-कार्यकर्ता बिहानैदेखि प्रदर्शन गरिरहेका छन् । जनमतको प्रदर्शनका कारण पूर्वपश्चिम राजमार्गमा सबारी चल्न सकिरहेको छैन् ।

यो पार्टीले बिहीबार राजमार्ग केन्द्रित आन्दोलन गर्नुअघि बुधबार साँझ मसाल जुलुस प्रदर्शन गरेको थियो । पार्टीले पहिला नै राजमार्गमा आन्दोलन गर्ने बताएपछि बिहीबार राजमार्गमा अत्यन्तै कम सवारी सञ्चालन भएका छन् ।

मधेश प्रदेशका प्रहरी प्रवक्ता एसपी तुलबहादुर कार्कीका अनुसार जनमत पार्टीका कार्यकर्ताले राजमार्ग अवरुद्ध गरेलगत्तै पुग्ने प्रहरीले अवरोध हटाइरहेको बताए । उनले अवरोध हटाउने क्रममा सिरहाबाट १० र धनुषाबाट १० जना गरी २० जना कार्यकर्तालाई नियन्त्रणमा लिइएको बताए ।

किसानलाई मलखाद उपलब्ध गराउनुपर्ने, किसान कार्ड वितरण गर्नुपर्ने, बालीको बीमा गर्नुपर्ने, किसानलाई निःशुल्क विद्युत उपलब्ध गराउनुपर्ने, बाली नष्ट हुँदा राहत दिनुपर्ने, कृषि उपजको मूल्य निर्धारण गर्नुपर्नेसहितका माग राखेर पछिल्लो एक महिनादेखि आन्दोलन गर्दै आएको छन् ।

file photo

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय