काठमाडौं । एक स्वस्थ यौन जीवनले पुरुषको शारीरिक र भावनात्मक स्वास्थ्यमा महत्त्वपूर्ण भूमिका खेल्ने गर्दछ। शताब्दीयौंदेखि मानिसहरूले आफ्नो यौन प्रदर्शन र प्रजनन क्षमता सुधार गर्न केही खानेकुराहरू खोजिरहेका छन्।

वैज्ञानिकहरूले कडा परिश्रमपछि यस्ता केही चीजहरू पत्ता लगाएका छन् र तीमध्ये धेरै खानेकुराले स्ट्यामिना र कामवासना बढाउन धेरै मद्दत गर्न सक्ने बताइएको छ । पोषण विशेषज्ञले बताएका खानेकुराहरु यी हुन् ।

फलः धेरै अनुसन्धानमा यो प्रमाणित भइसकेको छ कि फलफूल बढी सेवन गर्दा इरेक्टाइल डिसफंक्शनको जोखिम १४ प्रतिशतले कम हुन्छ । यसको कारण केही फलफूलमा उच्च मात्रामा फ्लेभोनोइड्स पाइन्छ । जामुन, अंगूर, स्याउ र सिट्रस फल जस्ता फलफूलमा फ्लेभोनोइड्स प्रशस्त मात्रामा पाइन्छ। तरबूजले इरेक्शनलाई पनि सुधार गर्न सक्छ र तपाईंको कामवासना बढाउन सक्छ, किनकि यसमा सिट्रुललाइन हुन्छ जसले शरीरमा आर्जिनिन जस्ता एमिनो एसिड निकाल्छ।

नटः बदाम, अखरोट, काजू, बदाम र हेजलनट जस्ता सबै प्रकारका नटहरूमा जिंक र आर्जिनिन उच्च हुन्छ। ओखरमा ओमेगा ३ फ्याटी एसिड प्रचुर मात्रामा पाइने भएकाले ड्राई फ्रुट्समा ओखर निकै फाइदाजनक हुन्छ । साथै, अखरोटले शुक्राणुको गुणस्तर सुधार गर्न सक्छ। त्यसैले तिनीहरूले पुरुषहरूको प्रजनन क्षमता सुधार गर्न सक्छन्।

कफीः एक कप कफीमा पाइने क्याफिनले तपाईंलाई बेडरूममा राम्रो महसुस गर्न मद्दत गर्छ। तर यसको अत्याधिक सेवनले तपाईलाई यौन कार्यमा पनि बाधा पुग्न सक्छ। कफीको अत्यधिक सेवनले डिहाइड्रेसन निम्त्याउँछ, जसले थकान, सुख्खापन र अन्य समस्याहरू निम्त्याउन सक्छ। त्यसैले दिनमा एकदेखि तीन कपभन्दा बढी कफी पिउनु हुँदैन ।

गाढा चकलेटः डार्क चकलेटमा एन्टिअक्सिडेन्ट प्रशस्त हुन्छ र यो मुटुको स्वास्थ्यका लागि पनि धेरै फाइदाजनक हुन्छ। यसका साथै यसले तपाईंको यौन जिवनलाई राम्रो बनाउन पनि मद्दत गर्दछ। यसमा पाइने फ्लाभानोल्सले रगतको प्रवाह बढाउन मद्दत गर्छ।जसले पुरुषलाई इरेक्टाइल डिसफंक्शनबाट छुटकारा पाउन मद्दत गर्छ। यसका लागि कम्तीमा ६० प्रतिशत कोकोबाट बनेको डार्क चकलेट खानुपर्छ ।

मासुः मासु एक उच्च एमिनो एसिड प्रोफाइल संग एक प्रोटीन युक्त खाना हो। धेरै जसो मासुमा जिंक, कार्निटिन र आर्जिनिन जस्ता पोषक तत्वहरू हुन्छन्, जसले रगत प्रवाहलाई सुधार गर्छ। यसले इरेक्टाइल डिसफंक्शनबाट छुटकारा पाउन मद्दत गर्छ भन्ने कुरा विभिन्न अनुसन्धानमा प्रमाणित भएको छ ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय