#

घरायसी जडिबुटीबाट यसरी बढाउनुहोस यौ नशक्ति

  साभार   २०७६ श्रावण १८, शनिबार २१:०२ मा प्रकासित

झरीको मौसम यौ न जिवनका लागी शानदार मानिन्छ । मन रोमान्टिक हुन्छ र शरीर पनि फुल्न र फक्रिन थाल्छ । तर यस्तो मौसममा पनि तपाईं यौन सम्बन्धमा कमजोर हुनुहुन्छ ? या तपाईं अन्य मौसमभन्दा फरक महशुस गर्न सक्नुभएको छैन ? यस्ता समस्या समाधान गर्न तपार्इं आफैले पहल गर्न सक्नुहुन्छ। यसका लागी तपाईंले आफ्नो भान्साकोठामै घरेलु आयुवेर्दिक औषधि बनाउन सक्नुहुन्छ ।

आफैले बनाएको घरेलु औषधिबाट झरीको मौसममा आफ्नो यौ न जीवनलाई आर्कषक र सन्तुष्ट कसरी बनाउने त ?

जानौ औषधि बनाउने तरिका :

२ देखि ४ वटा सुकेको खन्यूलाई किसमिससँग बिहान र बेलुका दूधमा पकाएर खाने र एक गिलास दूध दैनिक पिउने ।

७ ग्राम अश्वगंधा चूर्ण, मिश्री र महमा १५ ग्राम गाईको घ्यूमा मिलाएर प्रत्येक दिन बिहान र बेलुका खाने ।

५० ग्राम मासको दाललाई पानीमा भिजाएर बोक्रा निकाल्ने, र यसलाई घ्यूमा भुटेर दुध, सखर, बदाम, किसमिससंग मिसाएर खीर बनाएर खाने । यसले तपाँईको यौ न शक्ति बढाउँछ ।

१०/१० ग्राम मह, अदुवाको रस, प्याजको रसलाई ६ ग्राम घ्यू सबैलाई एकै ठाउँमा मिलाएर बिहान नियमित २१ दिन भरीभरी खाने । यसले तपाईंको यौ न शक्ति बढाउंछ ।

१५ ग्राम कालो तिल र १० ग्राम गोखरु चूर्ण दुधमा मिलाएर पिउने । यसले तपार्इंको थकानलाई नियन्त्रण गर्छ । यौ नमा अन्य समयमा पनि कमजोर महशुस गरीरहनु भएको थियो भने कुविण्डोको बियाँको बिचको पिनेर पिठो बनाएर दुधमा मिलाएर बिहान पिउनुस वा कुपिण्डोबाट बनेको मिठाई बिहान बेलुका खानापछि मिठाईको रुपमा खानुहोस् । यसले तपार्इंको यौ न अंगलाई सक्रिय बनाउन सहयोग गर्छ । यौनशक्तिको केहि समयमा नै बढाउन चाहानुहुन्छ भने कुविण्डोको १ सय मि.लि.जुसमा सखर मिलाएर पिउनस् । (भारतीय आयुर्वेद एजेन्सीको सहयोगमा)

फेसबुकमा तपाईको प्रतिक्रिया

फेसबुकमा तपाईको प्रतिक्रिया

सवाल नेपाल टिभी

सम्बन्धित शीर्षकहरु