नेकपा एमालेका संसदीय दलका उपनेता सुवास नेम्वाङले सर्वोच्च अदालतमा अहिले देखिएको समस्यामा राजनीतिक दलहरुले हस्ताक्षेप गर्न नहुने बताएका छन् । एमाले संसदीय दलको बैठकपछि सञ्चारकर्मीहरुसँग कुरा गर्दै उपनेता नेम्वाङले अहिलेको समस्या अदालतमा आफैंले समाधान गर्नुपर्ने बताएका छन् ।

ुकहिले काँही कतिपय अवस्थामा दलहरूले यति चाँही नगर्नुहोस् भनेर न्यायाधीशहरुलाई भन्नुपर्ने हुन्छ । कतिपय यस्ता कुरा ९अहिले देखिएको समस्या० अफ्ठ्यारो पारेको पनि हुनसक्छ । अहिले त्यस विषयमा चर्चा गर्न चाहिनँ,ु नेम्बाङले भने, ुअहिलेको यो पृष्ठभूमिमा अहिलेको विषयको सन्दर्भमा अहिले न्यायपालिका आफैं एउटा निष्कर्षमा पुग्नुपर्छ । न्यायपालिका आफैंले समस्या समाधान गर्नका लागि पहल गर्नुपर्छ । न्यायपालिका यो विषयमा हामीले अर्थात् राजनीतिक दलले हस्ताक्षेप गर्नु हुँदैन यो विषय न्यायापालिकालाई छाडिदिनुपर्छ ।ु

नेम्वाङकाअनुसार अहिले देखिएको समस्या अदालतको विषय हो र अदालतले त्यसलाई टुंगोमा पुर्‍याउनुपर्छ । ुअदालतले चाहँदा के कति सहयोग गर्नुपर्ने हो हामी सहयोग गर्दछौं,ु नेम्वाङले भने, ुअदालतको आन्तरिक मामिलामा हामीले हस्ताक्षेप गर्नुहुँदैन । यो विषयलाई अदालतले टुंग्याओस् । यसमा हाम्रो शुभकामना छ ।ु

ुइजलास बहिष्कार गर्ने र इजालसको विषयमा प्रश्‍न उठ्ने लागेको छ । यस विषयमा प्रवेश गर्दिन तर यो ज्याँदै गम्भीर विषय हो र त्यो अलिबढी हतार गर्नुपर्ने विषय हो । त्यसैले यो विषयलाई अदालतले चाँडोभन्दा चाँडो टुंगोमा पुर्‍याओस्, ु उनले भने ।

सम्बोधन गर्दै उप नेता नेम्वाङले अहिले अदालतमा देखिएको समस्या निकै दुस्खद भएको बताए । ुअदालतमा जे भएको छ त्यो एकदमै दुःखद छ । त्यसको निकास अदालतमा दिनुपर्छ,ु नेम्वाङले भने, ुयो लामो समयमा जानु हुँदैन ।ु

सर्वोच्च अदालतमा प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशमशेर जबराले न्यायपालिकाका नेतृत्व गर्न नसक्ने भन्दै आएका सर्वोच्चका न्यायाधीशहरुले इजलासमा सहभागी भएका छैनन् । नेपाल बार एसोसिएसनले पनि प्रधानन्यायाधीश जबराको राजीनामा माग गरेको छ ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय