अन्वेषकहरूले कोभिड १९ को लागी नयाँ परीक्षण प्रविधि विकास गर्दैछन् जसले मानिसहरूलाई, कम आय भएका समूहहरूमा समेत, तिनीहरूको स्मार्टफोन प्रयोग गरेर सम्भावित कोभिड १९ संक्रमणहरूको लागि परीक्षण गर्न सम्भव बनाउनेछ। नयाँ परीक्षण प्रविधि क्यालिफोर्निया विश्वविद्यालय, सान्ता बारबराका अनुसन्धानकर्ताहरूले विकसित गरेका छन् र सुरुमा $ १०० भन्दा कम उपकरण चाहिन्छ। एक पटक सबै उपकरणहरू ठाउँमा भएपछि, प्रत्येक परीक्षणको लागत मात्र $ ७ (लगभग रु ५२५)।

यो परीक्षण कसरी काम गर्छ ?

प्रयोगकर्तालाई परीक्षण किटमा फिट हुनको लागि हट प्लेट, प्रतिक्रियात्मक समाधान, र उनीहरूको स्मार्टफोन जस्ता साधारण उपकरणहरू चाहिन्छ। उनीहरूलाई उनीहरूको स्मार्टफोनमा ब्याक्टिकाउन्ट भनिने अनुसन्धानकर्ताहरूले नि: शुल्क एप डाउनलोड गर्न आवश्यक छ। एपले फोनको क्यामेराले खिचेको डाटाको विश्लेषण गर्नेछ र प्रयोगकर्तालाई कोभिड-१९ का लागि सकारात्मक वा नकारात्मक परीक्षण गरेको छ कि छैन भनेर सूचित गर्नेछ।

जामा नेटवर्कको रिपोर्ट अनुसार इन्फ्लुएन्जा भाइरस पत्ता लगाउन प्रयोगकर्ताले आफ्नो र्याललाई टेस्टिङ किटमा राख्नुपर्छ। यस पछि, प्रयोगकर्ताहरूले प्रतिक्रियात्मक समाधान प्रविष्ट गर्नुपर्नेछ, त्यसपछि तरलको रंग परिवर्तन हुनेछ। अब, एपले तरल पदार्थले कति चाँडो रंग परिवर्तन गर्छ भन्ने आधारमा र्यालमा भाइरल लोडको मात्रा अनुमान गर्नेछ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय