काठमाडौं- रोजगारी अनुमति प्रणाली (ईपीएस) परीक्षाको विषयलाई लिएर भएको प्रर्दशनका क्रममा दुई जनाको मृत्यु भएको विरोधमा अनेरास्ववियुले प्रदर्शन गरेको छ ।

शुक्रबार साँझ प्रदर्शनीमार्गमा नेकपा एमाले निकट विद्यार्थी संगठन अनेरास्ववियुले प्रदर्शन गरेको हो । रोजगारीका लागि आवेदन माग गर्ने युवालाई सरकारले गोली हानेको भन्दै विद्यार्थी संगठन विरोधमा उत्रिएको हो ।

अनेरास्ववियुका अध्यक्ष समिक बडालले युवाहरुमाथि बर्बर दमन भएको र दुई युवाले ज्यान गुमाउन पुगेको बताए । उनले सरकारको गलत नीतिले युवाहरु विदेशीन बाध्य भएको र विदेश गएका युवाहरुकै कारण मुलुकको अर्थतन्त्र चलेको जिकिर गरे । उनले युवाहरुको हत्याको भत्र्सना गर्दै दोषीलाई कारवाही गर्न माग गरे । उनले गिरफ्तार गरिएका युवाहरुको पनि रिहाइको माग गरे ।

बालकुमारीमा ईपीएस परीक्षाका लागि आन्दोलन गर्ने क्रममा प्रहरीसँगको मुठभेडमा दुई विद्यार्थीको मृत्यु भएपछि सर्वत्र सरकारको विरोध भइरहेको छ ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय