अन्तराष्ट्रिय

सिरियाली युद्ध झन् चर्कियो, एलेप्पोमा पानीको हाहाकार


      २०७३ आश्विन ९, ०३:४४

एजेन्सी, ९ असोज । विगत पाँच वर्षदेखि द्वन्द्वको चपेटामा परेको सिरियामा पानीको हाहाकार भएको छ । तीव्र द्वन्द्वका कारण सिरियाको ऐतिहासिक सहर एलप्पोमा २० लाख मानिसलाई पानीको अभाव भएको राष्ट्रसंघले जनाएको आजको नयाँ पत्रिकामा खबर छ ।

शुक्रबार राति सिरयाली सेनाले गरेको आक्रमणमा विद्रोहीको नियन्त्रणमा रहेको पूर्वी एलेप्पोमा पानीको पाइप फुटी आपूर्ति रोकिएको राष्ट्रसंघको बालबालिकासम्बन्धी निकाय युनिसेफले जनाएको छ ।

त्यसको प्रतिशोधमा एलेप्पोका अन्य सनमा वितरण गरिने पाइपका पम्प पनि बन्द गरिएको छ । ‘पूर्वी एलेप्पो र पश्चिम एलेप्पोमा पानी वितरण रोकिएको छ, जसका कारण त्यहाँका २० लाख मानिस प्रभावित भएका छन्,’ युनिसेफका प्रवक्ता काइरन डायरले भने ।

एलेप्पोका मानिसले फोहोर र संक्रमित पानी खान बाध्य भएको बताउँदै डायरले सर्वसाधारण मानिस जोखिममा परेको डायरले बताए । सोमबार युद्धविराम भंग भएपछि सिरियाली युघ झन् चर्किएको छ । विद्रोहीको कब्जामा रहेको पूर्वी एलेप्पोलाई सेनाले आफ्नो नियन्त्रणमा लिने प्रयास गरिरहेको छ ।

फेसबुकमा तपाईको प्रतिक्रिया

सवालनेपालमा प्रकाशित सामग्रीबारे कुनै गुनासो, सूचना तथा सुझाव भए हामीलाई [email protected] मा पठाउनु होला।

फेसबुकमा तपाईको प्रतिक्रिया

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित शीर्षकहरु