अण्डा शरीरका लागि मात्र नभई छाला र कपालका लागि पनि धेरै लाभदायक मानिन्छ। अण्डाको सेतो भागलाई ब्युटी ट्रिटमेन्टमा प्रयोग गर्न सकिन्छ । अण्डाको सेतो भागमा खनिज, भिटामिन र प्रोटीन प्रशस्त मात्र पाइन्छ जसले त्वचाको बेदाग बनाएर सौन्दर्यता बढाउँदछ ।यहाँ हामी कसरी अण्डाहरूले अनुहारमा फाइदा पुर्‍याउँछ र यसको अनुहार प्याक कसरी बनाउन सकिन्छ भनेर चर्चा गर्दैछौँ ।

एन्टी–एजिंग फेस प्याक : अण्डाको सेतो भागको प्रयोग गरेर एन्टी एजिङ ट्रिटमेन्ट जस्तै प्रयोग गर्न सकिन्छ ।यसको लागि, १ चम्मा अण्डाको सेतो भाग लिनुहोस् र यसमा २–३ थोपा सुगन्धित आवश्यक तेल मिसाउनुहोस्।

अब यसलाई पूरै अनुहारमा लगाउनुहोस्।:यसले त्वचामा भएको दागहरु हटाउनुका साथै राम्रो र सुन्दर बनाउँछ ।

बेदाग त्वचाको लागि फेसप्याक : अनुहारको दागहरू हटाउन १ चम्मा अण्डाको सेतो भागमा १ चम्चा चिनी र १ चम्चा मकैको पीठो मिलाउनुहोस्। तपाईंको अनुहारबाट ब्ल्याकहेड्स हटाउनका साथै यसले दागहरू पनि हटाउनेछ।यदि तपाईंको छाला तैलीय छ भने, यसमा १ चम्मच कागतीको रस र मह घोल्नुहोस्। यसले अनुहारको फोहोर हटाउँछ र अनुहार सफा गर्दछ ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय