काठमाडौं । आफुले मन पराएको टीमले खेल हार्दा हर प्रशंसकहरू निकै नै दुःखी हुने गर्छन । भारत, पाकिस्तानजस्ता देशहरुमा त मानिसहरुले टिभीलाई पनि बाँकी राख्दैनन् । तर फुटबल खेलमा आफ्नो टीम हार्दा दम्पतिहरुमा भौतिक सुखको चाहान हराएर जान्छ ।

जब उनीहरूको टोली खेलमा फ्लोप हुन्छ तब उक्त टीमका प्रशंसकहरूमा यस्तो लक्षण देखिने गरेको एउटा सर्वेक्षणबाट पत्ता लागेको छ । फ्यानहरूमा आफुले रोजेको टीमको खराब प्रदर्शनपछि सम्बन्ध राख्ने कुरामा कमि आउँने गर्दछ ।

मिडल्सब्रोमा टीमका अनुयायीहरू यसबाट सबैभन्दा बढी प्रभावित हुन सक्ने सम्भावना पनि रहेको छ । बेलायतमा विभिन्न टीमका प्रशंसकहरूमाथि यस्तो खालको अध्ययन गरिएको थियो ।

जानकारी अनुसार त्यहाँ करीव १० प्रतिशतले स्वीकार गरे कि टीमले हार्दा उनीहरूको त्यो रातको काम नै खत्तम हुन्छ । ह्वात्तै कम हुन्छ । डडले, वेस्ट मिड्सका ७.१ प्रतिशत समर्थकहरुले पराजयपछि त्यस्तो कुरामा रुची हराएर गएको बताएका छन् । डन्डीका समर्थकहरूले उनीहरूको अर्को सबैभन्दा ठूलो संकटको सामना गर्ने गरेका छन् ।

डर्बी र लीसेस्टरमा उनीहरूको संयुक्त चौथोमा रहेका छन् । कुलमा, २० मध्ये एक फ्यानले हारपछि त्यस्तो खालको समस्या आउँने गरेको बयान दिएका छन् । नटिन्घमका फ्यानहरू कम मात्रै प्रभावित भएको खुलेको छ । उनीहरुमा केवल ०.७ प्रतिशतले यस्तो समस्या भोग्नु परेको छ ।

भौतिक शरीरले खोज्ने सन्तुष्टि बारे कल्याणकारी कम्पनी लेलोकी मार्सेला जान्चीले भनिन्, ‘हाम्रो अनुसन्धानले देखाउँदछ कि फुटबल फ्यानहरूले खेलप्रति उनीहरूको प्रेमलाई बेडरूममा भएको बिभिन्न खेलमा असर पार्दैछन् ।

मौसम पूरै जोसका साथ, हामी ब्रिट्सलाई विभिन्न प्रकारका खेल खेल्न चुनौती दिन्छौं जुन तपाईको टीमले फुटबल खेल हराउँदा भन्दा राम्रो महसुस गरिरहेको हुन्छ भनेर निश्चित छ ।’ लेलोले बेलायतभर ४,००० समर्थकहरूमा अध्ययन गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय