अनौठा कुरा

जन्म दिन मनाउन हिँडेकी १९ बर्षिया युवतीको ट्याक्सी चालक संग माया बस्यो , ट्याक्सी भाडामा करिब २ लाख रुपैयाँ खर्च


  झापा   सवाल नेपाल   २०७९ पुष ७, बिहीबार ०८:१४

एउटी १९ वर्षीया युवतीले आफ्नो जन्मदिनको पार्टीमा जान उबरसँग ट्याक्सी बुक गरिन् । यसका लागि उनले ५२ हजार रुपैयाँभन्दा बढी तिरेका छन् । यस क्रममा ती युवतीले ७ घण्टामा ४३० किलोमिटर यात्रा गरिन् । यसैबीच उनको ट्याक्सी चालकसँग मित्रता भयो । युवती आफैले आफ्नो यात्राको बारेमा बताइन्।

डेली मेलका अनुसार युवतीको नाम इमोजेन निकोल्सन हो र उनी बेलायतकी हुन् । इमोजेन आफ्नो जन्मदिनमा हजुरबुबाको घर जानुपरेको थियो। तर त्यसपछि उनले थाहा पाए कि रेल हडताल छ। त्यसैले उनले लन्डनदेखि डरहमसम्म उबर क्याब बुक गरे। यद्यपि, सुरुमा धेरै चालकहरूले इमोजेन लिन अस्वीकार गरे, तर पछि एक व्यक्तिले राजी गरे।

उनले लण्डनदेखि डरहमसम्म ५२ हजार ८ सय ४८ रुपैयाँ लिएका थिए । यात्राको क्रममा, इमोजेन चालकसँग मित्रता भयो। इमोजेनले भने( यात्राको लागि यति धेरै पैसा खर्च गरेकोमा मलाई कुनै पछुतो छैन। यो ७ घण्टाको यात्रामा उबर चालकले मलाई ुजीवनको लागि साथीु बनायो। बाटोमा हामीबीच धेरै कुराहरू भए ।

हामीले सँगै कफी पियौं, स्यान्डविच र केक खायौं। एक ठाउँमा चाइनिज खानाको लागि पनि रोकियौं । यति मात्र होइन, इमोजेन फर्किँदा सोही चालकसँगै लन्डन फर्किइन् । यसअघि उनी डरहमका धेरै ठाउँ घुम्न गएकी थिइन् । सम्पूर्ण यात्राको बारेमा कुरा गर्दा, इमोजेनले उबर ट्याक्सी भाडामा करिब २ लाख रुपैयाँ खर्च गरिन् ।

उनले बिलका केही स्क्रिनसट पनि सेयर गरेकि छिन् इमोजेन भन्छन् कि मेरो हजुरबुबा परिवारको सबैभन्दा नजिक र सबैभन्दा प्यारो सदस्य हुनुहुन्छ। म उहाँलाई धेरै माया गर्छु। म उहाँको जन्मदिनमा उपस्थित हुन चाहन्थे, त्यहाँ पुग्न जति नै पैसा लागे पनि। म पुग्दा हजुरबुबा यति खुसी हुनुहुन्थ्यो कि उहाँको आँखामा आँसु थियो। इमोजेनका अनुसार यो निकै मिठो र भावनात्मक क्षण थियो ।

फेसबुकमा तपाईको प्रतिक्रिया

थप समाचार