अन्तराष्ट्रिय

कोरोना भाइरस : अमेरिकामा १५ दिनमा सङ्क्रमण ४२ प्रतिशत घट्यो, चीनले विदेशमा रहेका आफ्ना नागरिकलाई खोप लगाउँदै


  काठमाडौं   सवाल नेपाल   २०७८ जेष्ठ २९, ०७:३३

काठमाण्डाै – अमेरिकामा कोरोना सङ्क्रमित व्यक्तिको सङ्ख्या पछिल्लो दुई हप्तामा ४२ प्रतिशत कम भएको छ । दुई हप्ताको अवधिमा कोरोना सङ्क्रमणका कारण हुने मृत्युदर २२ प्रतिशतले घटेको समाचारसंस्था एपीले जनाएको छ । खोप लगाउनेको सङ्ख्या बढेसँगै कोरोना सङ्क्रमण र मृत्युदर दुवै कम भएको हो ।

अमेरिकामा ४२ दशमलव ६ प्रतिशत मानिसले पूर्ण अर्थात दुवै मात्रा खोप लगाइसकेका छन् । झण्डै ५२ प्रतिशत मानिसले खोपको पहिलो मात्रा लगाएका छन् । अमेरिकामा पछिल्लो २४ घण्टामा १४ हजार दुई सय ४५ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । तीन सय ९४ जनाले कोरोना सङ्क्रमणबाट ज्यान गुमाएका छन् ।

यसैबीच चीनले आफ्ना नागरिक जहाँ छन् त्यही ठाउँमा कोरोना विरुद्धको खोप दिइरहेको बताएको छ । अहिलेसम्म एक सय ५० वटा देशमा रहेका आफ्ना ११ लाख ८० हजार नागरिकलाई चिनियाँ खोप दिइसकेको चीनको परराष्ट्र मन्त्रालयलाई उदृत गर्दै चिनियाँ समाचारसंस्था सिन्ह्वाले जनाएको छ । यस्तै चीनमा रहेका दुई लाखभन्दा बढी विदेशीहरुलाई पनि चीनले कोरोनाविरुद्धको खोप लगाइदिएको जनाएको छ ।

सवालनेपालमा प्रकाशित सामग्रीबारे कुनै गुनासो, सूचना तथा सुझाव भए हामीलाई [email protected] मा पठाउनु होला।

फेसबुकमा तपाईको प्रतिक्रिया

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

थप समाचार