अन्तराष्ट्रिय

दिल्ली अदालत हमलाका पाकिस्तानकी अभियुक्त, जसले झारफुक गरेरै बिताए डेढवर्ष


  काठमाडौँ   सवाल नेपाल   २०७८ आश्विन २७, १६:२२

भारतको नयाँदिल्लीस्थित उच्च अदालत अगाडि २०११ मा भएको बम हमलामा संलग्न एक अभियुक्तलाई भारतीय प्रहरीले हालै पक्राउ गर्‍यो । दिल्ली प्रहरीले मोहम्मद असरफ नामका ती अभियुक्तलाई पाकिस्तानी आतंकवादी भएको जनाएको छ ।

पक्राउपछि प्रहरीले उनीबारे केही नयाँ रहस्य खुलासा गरेको छ। सोधपुछको क्रममा असरफले उच्च अदालतमा हमला गर्नुअघि त्यस क्षेत्र वरपर रेकी गरेको स्वीकार गरेका छन् । यस्तै जम्मू कश्मीरमा आतंककारीहरुले आफ्नै अगाडि सैनिक जवानहरुको अपहरण गरेकोसमेत उनले वयानको क्रममा बताएका छन्। असरफ २००५ देखि २००६ मा डेढ वर्षभन्दा धेरै राजस्थानमा रहेको र त्यहाँ उनी झारफुक गरेर बसेको वयान दिएका छन् । राजस्थानको अजमेरमा उनले झारफुक गरेर लुकेर बसेको बताएका छन् ।यसवाहेक उनी जोगीको पहिरनमा पनि केही क्षेत्रमा बसेको बताएका छन् । दिल्ली प्रहरीको अनुसन्धानको क्रममा मोहम्मद असरफको साथमा केही फर्जी परिचयपत्र समेत बरामद गरिएको छ । तीमध्ये एक अहमद नूरी नामको एउटा परिचयपत्र रहेको भारतीय सञ्चारमाध्य दैनिक भास्करले जनाएको छ । साथै भारतीय पासपोर्ट लिएर थाइल्याण्ड र साउदी अरबसम्म पुगेको अनुसन्धानमा खुलेको छ । र गाजियाबादमा एक भारतीय महिलासँग विवाह गरी केही समय त्यहाँ बिताएका थिए । यस्तै असरफ आईएसआईको सम्पर्कमा समेत पुगेको बताइएको छ । २००१ मा उनी आईएसआईको सम्पर्कमा पुगेको पनि खुलेको छ । दिल्ली प्रहरीका अनुसार उनी पाकिस्तानको पन्जाबस्थित नरोवाल जिल्लाका बासिन्दा हुन्। भारतमा रहने क्रममा उनी सिलिगुढीसम्म पुगेको बुझिएको छ । असरफ त्यहाँबाट बंगलादेशको ढाकासम्म पुगेका थिए ।
सवालनेपालमा प्रकाशित सामग्रीबारे कुनै गुनासो, सूचना तथा सुझाव भए हामीलाई [email protected] मा पठाउनु होला।

फेसबुकमा तपाईको प्रतिक्रिया

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

थप समाचार