न्यूयोर्क राज्यको अदालतमा मंगलबार पूर्व राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पको अभियोग प्रसारण गर्न समाचार आउटलेटहरूलाई अनुमति दिइने छैन, एक न्यायाधीशले सोमबार राती भने, तर उनले औपचारिक रूपमा कार्यवाही सुरु हुनु अघि केही फोटोग्राफरहरूलाई अदालतको कोठामा तस्विर लिन अनुमति दिनेछन्।

न्युयोर्कको सर्वोच्च अदालतका कार्यवाहक न्यायाधीश जुआन मर्चनले सीएनएनलगायत धेरै सञ्चारमाध्यमहरूले ऐतिहासिक कार्यवाही प्रसारण गर्न अनुमति दिन गरेको अनुरोधलाई अस्वीकार गरे। ट्रम्पको अभियोग जस्तै म्यानहट्टन अदालतमा धेरै जसो अभियोगहरू  एक सार्वजनिक कार्यवाही हो तर क्यामेराहरूलाई सामान्यतया अदालतको कोठा भित्रबाट प्रसारण गर्न अनुमति छैन।

यद्यपि, न्यायाधीशले पाँच  फोटोग्राफरहरूलाई कार्यवाहीको सुरुमा स्थिर तस्बिरहरू खिच्न अनुमति दिएका छन् ।यसअघि सोमबार, ट्रम्पका वकिलहरूले न्यायाधीशलाई अदालतमा लाइभ क्यामेराको लागि मिडियाको अनुरोध अस्वीकार गर्न आग्रह गरे।

अभियोग अघि ट्रम्प अहिले म्यानहट्टनमा छन्।

गत हप्ता एक ग्रान्ड जूरीले पूर्व राष्ट्रपतिलाई अभियोग लगाए। अभियोगले ट्रम्प विरुद्धको आपराधिक आरोपको अनसिलिङ ल्याउने अपेक्षा गरिएको छ, जुन अहिलेसम्म उनका वकिल वा जनताले देखेका छैनन्।  यो अभियोग म्यानहट्टन जिल्ला न्यायधिवक्ता एल्भिन ब्रागले 2016 को राष्ट्रपतिको चुनावी अभियानको क्रममा गरिएको हश-मनी भुक्तानीकोअनुसन्धानबाट उत्पन्न भएको थियो, जसले महिलाहरूलाई ट्रम्पसँग विवाहबाह्य सम्बन्ध रहेको दाबी गरे, जसलाई उनले अस्वीकार गरे।

ट्रम्पले सबै गलत कामलाई अस्वीकार गरे, र उनका वकिलहरूले गत हप्ता भने कि उनीहरू आरोपहरू हटाउन लड्नेछन्।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय