मुम्बई(अमर उजाला)– बलिउडकी पहिलो महिला सुपरस्टार अभिनेत्री श्रीदेवी आज हामीमाझ छैनन् । तर अभिनेत्रीले आफ्नो दमदार अभिनयका कारण जोकोही दर्शकको मनमा बस्न सफल छिन् । श्रीदेवीले बलिउडमा फिल्म ‘सोलहवाँ सावन’बाट डेब्यू गरेकी थिइन् । यो फिल्म पूर्ण रुपमा फ्लप रह्यो । तर यो फिल्मपछि उनले एकसे एक हिट फिल्म दिइन् ।

श्रीदेवीले आफ्नो करियरको सुरुवाती दिनमा पाकिस्तानमा जबरदस्त फ्यान फलोइङ कमाएकी थिइन् । यही कारण पाकिस्तानमा पनि श्रीदेवीको हरेक नयाँ फिल्मको प्रतिक्षा हुन्थ्यो । तर पाकिस्तानमा मानिसहरु श्रीदेवीको फिल्म लुकीलुकी हेर्थे । किनकी राष्ट्रपति जनरल जिया–उल–हकको शासन कालमा पाकिस्तानमा भारतको फिल्म हेर्नु ‘अपराध’ मानिन्थ्यो । यहीकारण यदी कोही व्यक्ति पाकिस्तानमा भारतीय फिल्म हेरिरहेको अवस्थामा पक्राउ परे भने उसलाई सजाय नै दिइन्थ्यो ।

बीबीसीका पाकिस्तानका पूर्व संवाददाता रहेका वुसअतुल्लाह खानले आफ्नो रिपोर्टमा यो कुराको खुलासा गरेका छन् । ‘म कराँची विश्वविद्यालयमा पढिरहँदा एक वर्षपछि विश्वविद्यालयको होस्टलमा एउटा कोठा पाएँ । जहाँ मैले श्रीदेवीको पोस्टर लुकाएर राखेको थिएँ । पाकिस्तानमा भारतीय फिल्म हेर्नु गैर कानूनी मानिन्थ्यो र हेरिरहेको अवस्थामा पक्राउ परे तीनदेखि ६ महिनाको जेल सजाय हुन्थ्यो’, उनले रिपोर्टमा उल्लेख गरेका छन् ।

सरकारले सजाय दिए पनि युवाहरु फिल्म हेर्न छोड्दैन थिए । उनीहरु जेजस्तो उपाय अपनाएर भए पनि श्रीदेवीको फिल्म हेर्थे । वुसअतुल्लाहका अनुसार उनीहरु साथीसँग मिलेर पैसा जम्मा गर्थे र भाडामा भीसीआर लिन्थे । जहाँ उनीहरु एकसाथ ६ फिल्म हेर्थे । जसमा तीन फिल्म अनिवार्य रुपमा श्रीदेवीको हुन्थ्यो ।

‘यो त्यो समय थियो, जुन समयमा श्रीदेवीको ‘नगीना’, ‘चाँदनी’, ‘आखिरी रास्ता’, र ‘मिस्टर इण्डिया’ जस्ता फिल्म हिट भएको थियो । हामीहरु होस्टलको हलको सबै ढोका र झ्यालहरु खुलै राख्थ्यौंं । जसकारण फिल्म हेरेको आवाज प्रहरी चौकीसम्म पुगोस् । हामी यसरी आफ्नो विरोध जनाउथ्यौं’, उनले भनेका छन् ।

एक कार्यक्रममा सहभागी हुन दुबई जाँदा श्रीदेवीको होटलको एक बाथटबमा डुबेर निधन भएको थियो । उनको फिल्मको पछाडि फिल्म ‘हिम्मतवाला’को ठूलो हात थियो । यो फिल्मले श्रीदेवीलाई घर–घरमा चर्चित बनाएको थियो ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय